Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçı sonrası yıldız isme övgü: Benden daha kurnaz çıktı!

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi son hafta maçında temsilcimiz Fenerbahçe, Polonya’da Dinamo Kiev’i 2-0 mağlup etti. Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren golleri Arda Güler ve Arao kaydetti. Arda Güler, Arao’nun attığı golün de asistini yaptı. 

Ukrayna basını Dinamo Kiev-Fenerbahçe müsabakasına geniş yer ayırdı. Dinamo Kievli Vanat’ın Fenerbahçeli yıldız isme övgü dolu sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İşte detaylar…

ARDA GÜLER DAMGA VURDU

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler, Dinamo Kiev maçında attığı gol ve Arao’ya yaptığı asistle maçın kahramanı oldu. Arda Güler, Fenerbahçe tarihine geçti. Dinamo Kiev filelerini havalandıran Arda Güler, Avrupa kupalarının küme ve sonrası basamaklarında Fenerbahçe formasıyla gol atan en genç futbolcu unvanının sahibi oldu.

İŞTE DIŞ BASINDAN YANSIYANLAR

Ukrayna basını Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçına geniş yer ayırdı. Dinamo Kiev ve Mircea Lucescu’nun UEFA Avrupa Ligi’nde hayal kırıklığı yaratan bir dönemi geride bıraktığı söz edildi.

İşte Dinamo-Kiev-Fenerbahçe maçından yansıyanlar…

UA FOOTBALL: İÇ KARARTICI BİR FOTOĞRAFIN SON DOKNUŞU

“Oyunu Fenerbahçe belirledi. Fenerbahçe’nin attığı ikinci gol Dinamo Kiev’ın ızdırabına son verdi. Genel olarak iç karartıcı tablo.”

SPORT 24: DİNAMO’NUN UTANÇ VERİCİ DÖNEMİ SONA ERDİ

“Mircea Lucescu’nun öğrencileri bu dönem UEFA Avrupa Ligi’nde hiçbir vakit kendilerini kanıtlayamadı ve Fenerbahçe’ye karşı alınan bir diğer mağlubiyet dönemin sonu oldu.”

TSN: KAPIYI ÇALMAK MÜMKÜN OLMADI

“Sakatlığı sonrası geri dönen Bushcha’nın büyük kusurunu Arda Güler affetmedi. Birinci yarının duraklama dakikalarında Arao durumu 2-0 yaptı. Dinamo Kiev maç boyunca Fenerbahçe kalesini hiç zorlayamadı.”

“BENDEN DAHA KURNAZ ÇIKTI”

Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçı sonrası Kiev’in genç yıldızlarından Vladyslav Vanat, Altay Bayındır’ı övdü. Genç oyuncu “Maçtan evvel Altay Bayındır’ın toplara müdahale etmek için süratlice kalesini terk ettiğini gördük ve bunu biliyorduk. Benim durumumda da emsal bir halde kalesini terk etti. Ben yere yatacağını düşündüm lakin benden daha kurnaz davrandı.” sözlerini kullandı.

ARDA GÜLER’E ÖVGÜLER

Sport24’in ‘Fenerbahçe mağlubiyetiyle Dinamo Avrupa’da tarihi bir utanç yaşadı. 17 yaşındaki çocuk Kievliler’i yerin tabanına soktu’ başlıklı haberinde şu sözler kullanıldı;

‘EN BÜYÜK SORUN ARDA OLDU’

‘Fenerbahçe’nin alandaki en büyük sorunu Arda Güler oldu. 17 yaşındaki orta saha oyuncusu, şık tekniğini sergileyerek izleyenlerde heyecan yarattı.

‘ÇOCUK TEK VURUŞLA AĞLARI BULDU’

Valencia, Popov ve Bushchan’ın ceza alanı içinde yaşadığı düzensizlikten çıkan top, Arda Güler’in vuruşuyla havalandı ve ‘çocuk’ tek dokunuşla ağları buldu. Genç Güler, Arao’nun golünde de asist katkısı sağladı.

‘KİEV, HİÇ BU TÜRLÜ BİR REZALET YAŞAMADI’

Hakem Strukan’ın son düdüğü, Dinamo’nun Avrupa Ligi kümesindeki 5. hezimetini ilan etti. Küme alınan 1 puan ve 5-11’lik averajla tamamlandı. Kiev devi bu turnuvada şimdiye kadar hiç bu türlü bir rezalete maruz kalmamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir