Prens ve prensesin aşkları dillere destan: Karısının en çok “normalliğine” vurulmuş

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ… EN ÇOK ONLAR SEVİLDİ

Çok uzun periyotlar boyunca annesi tahtta oturduğu için “Galler Prensi Charles” olarak anılan 73 yaşındaki Kral III. Charles nihayet İngiltere’nin yeni hükümdarı olarak tacını taktı. Ve tahta çıkan en yaşlı hükümdar olarak 64 yıl boyunca taşıdığı Galler Prensi unvanını büyük oğlu William’a devretti.

Uzun yıllardır eşi Kate Middleton’la birlikte kraliyetin en sevilen yüzü olmayı başaran William da böylece taht için birinci sıradaki aday olarak hükümdarlığa kavuşacağı günü başlamaya bekledi. Kate Middleton ve Prens William 2011’de harika bir düğünle evlendiler ve üç çocuk sahibi oldular. Elizabeth’in vefatının akabinde değişen taht sıralaması ve yenilenen unvanlar sayesinde de karaliyet ailesinin hükümdardan sonraki en değerli iki üyesi oldular.

ELIZABETH ÖLÜP CHARLES TAHTA ÇIKINCA POZİSYONLARI DAHA DA KRİTİK HALE GELMİŞTİ

Charles, Prenses Diana’yla evli olduğu yıllar boyunca onu mutsuz ettiği ve o trajik bir biçimde öldükten sonra da unutamadığı aşkı Camilla Bowles’la evlendiği için halkın gözündeki sempatisini çoktan kaybetmişti. Ortadan uzun yıllar geçti, köprülerin altından da çokça su aktı. 73 yaşında lakin tahta çıkabilen “yaşlı” kral artık o kadar da antipatik değildi fakat halkın (ve dünyanın da) gönlünü kazanan daima oğlu William ve gelini Kate oldu.

Evliliklerinin 12. yılını tamamlayan William ve Kate, Elizabeth’in vefatının akabinde aldıkları yeni unvanlar gereği vazifeleri daha çok artınca daha da göz önünde olmaya başladılar. Bu göz önünde olma hali küçük kardeş Harry ve Amerikalı eşi Meghan Markle için ne kadar bir dezavantaja dönüştüyse onlar için de o kadar avantaja dönüştü. Biri tahtın ikinci sıradaki varisi Prens George olmak üzere üç çocukları olan William ve Kate, sık sık basına yansıyan keyifli aile pozları sayesinde de halkın sevgilisi sıfatlarını yeterlice sağlamlaştırdılar.

BİRİ SERT MİZAÇLI BİRİ ÇOK DİSİPLİNLİ

Oldukça sert ve hudutlu bir mizacı olduğu söylenen Prens William ve bilhassa çocuk yetiştirme konusundaki disipliniyle tanınan Prenses Kate ortasında vakit zaman sürtüşmeler yaşandığı da basına yansıdı. Hatta çift bir orta William’ın Kate Middileton’ı aldattığı söylentileriyle de gündeme geldi. Fakat çok göz önünde yaşayan her kraliyet ailesi üyesi hakkında vakit zaman ortaya atılan bu argümanlar her vakit geri planda kaldı.

Sürekli olarak ön plana çıkan şeyse William ve Kate’in daima olarak çekilen fotoğraflarında yüzlerine ve bakışlarına yansıyan aşk oldu. William da Kate de yıllar boyunca birbirlerine hayran hayran bakarken, biri ön biri art planda görüntülendikleri anda birbirlerini hayran hayran izlerken görüntülendi. Çiftin üç çocuğunun da saraylarda büyüyen aristokratlar olmasına karşın sıradan rastgele bir ailenin çocukları üzere davranmaları da birden fazla vakit büyük takdir topladı.

WILLIAM KATE’İN “NORMALLİĞİNE” VURGUNMUŞ

Çiftin yakın etrafından kaynakların People mecmuasına verdiği demeçlere nazaran Prens William’ın eşi Kate Middleton’a bu kadar vurgun olmasının (ya da en azından o denli görünmesinin) en temel sebebi güzeler hoşlu prensesin “normalliği” idi. Kimi vakit saç boyasının vakti gelmiş halleriyle, kimi vakit zıpırlık yapan küçük oğlu Louis’i zapt etmek için ecel terleri dökerken görüntülenen Kate Middleton bu imajıyla yalnızca onu dışarıdan izleyen dünyaya değil eşi William’a da olağan bir beşerle evli olduğu hissini tattırıyor ve onu rahatlatıyordu.

Bu olağanlık imajının en temel sebebi Kate Middleton’ın William için özel olarak seçilmiş soylu bir aileden gelen biri değil, sıradan bir ailenin soylu olmayan evladı olması elbette. Fakat burada çabucak bir parantez açıp Harry ve Meghan Markle’a bakmakta yarar var. Malum, Harry de soylu olmayan hatta kraliyet ailesi için pek de uygun bir geçmişten gelmeyen Meghan Markle’la evlendi. Lakin çiftin bu olağan “aşkı” ve Meghan’ın asil olmayan kökleri ve davranışları ileride onlara büyük bir antipati dalgası olarak geri döndü.

ARİSTOKRAT DEĞİL LAKİN GÜYA DÜNYAYA PRENSES OLMAK İÇİN GELMİŞ

Biz dönelim İngiltere’nin en sevilen asillerine… Kate Middleton’ın hem Buckhingam Sarayı sakinleri hem de halkın gözünde bu kadar değerli olmasının temel sebeplerinden biri de prensesin, William’la evlendikten sonra üstlendiği unvanları ve kraliyet misyonlarını güya üzerine özel olarak biçilmiş bir elbise üzere rahatça giymesi yani çok doğal biçimde benimsemesi ve taşıması. William’ın da ciddiyeti ve kraliyet misyonlarına bağlılığı aslında herkesin malumu. Çift bu vazife ve sorumlulukları birlikte paylaşırken de ortalarında bölüştürürken de hayli başarılılar ve bu da hem bağlarına hem de imajlarına çok olumlu yansıyor.

Üstelik çocukları konusunda çok disiplinli ve hassas davrandığı bilinen Kate Middleton’ın bu bahiste Elizabeth ve Charles’tan özel “izinler” aldığı biliniyor. Bun nazaran olağan şartlarda kraliyet misyonlarını her şeyin önünde tutması gereken Kate Middleton, (ve doğal ki onunla birlikte William da) olağanda çocuklarını saray dadılarına emanet etmesi gerekiyorken bu durumdan muaf tutuluyor. Ve çiftin çocuklarının anne ve babalarıyla olması ve olağan bir çocukluk geçirerek yetişmeleri çift için her vakit tüm misyonlarından öncelikli olabiliyor.

KÖYDE BÜYÜYEN GELECEĞİN KRALİÇESİ ÇOCUKLARI İÇİN DE TIPKI TALİHİ YARATMAYA ÇALIŞIYOR

Doğayla, sporlar ve hayvanlarla iç içe büyüdüğü bilinen Kate Middleton, geçirdiği bu hoş çocukluğun çocukları için de kelam konusu olması için elinden geleni yapıyor. Hatta Galler Prensesi 2020’de verdiği bir röportajda en keyifli olduğu anların tüm aile bir ortada tabiatın bağrında oldukları ve üzerlerinin kire pasağa büründüğü anlar olduğunu itiraf etmişti. Bucklebury ismindeki küçük bir köyde yetişen Kate Middleton çocukları için de birebir imkanı sağlamaya çalışan bir anne olduğunu gizlemiyor.

William’ın da taht varisi ve İngiltere kraliyetinin geleceğini temsil eden üç çocuğunun bu memnunluğu sayesinde karısına olan aşkının katmerlendiği söyleniyor. Kate Middleton birçok vakit çocuklarını kendi otomobiliyle okula bırakıyor ve onlar okuldan döndüğünde ya kendisinin ya da babaları William’ın konutta bulunmasını sağlıyor. Aristokrasinin içinde yetişmeyen Kate Middleton çocuklarının dadılar yerine anne babalarıyla mümkün olduğunca fazla vakit geçirmesi için çok efor sarf ediyor.

ÇOCUKLAR KEYİFLİ VE RAHAT FAKAT TEKRAR DE…

Ancak bu elbette gelecekte tahta oturacak Prens George, taht sıralamasında onun takip eden Prenses Charlotte ve çiftin en küçük çocuğu haylaz Prens Louis sıkı bir aristokrasi eğitimden geçmiyor manasına geliyor. Küçük prensler ve prenses, bir yandan da ileride taşıyacakları vazifelerin şuuruyla eğitim almaya devam ediyor.

Özellikle de 22 Temmuz’da 10 yaşını dolduracak olan Prens George, ileride krallık tahtına oturacağının farkında. Prens George’un, büyük büyük annesi Kraliçe Elizabeth ve büyük büyük dedesi Prens Philip’le sağ oldukları periyotta daima birlikte olduğu biliniyor. Sahip olduğu pozisyon gereği Kral III. Charles’ın da en beğenilen torunu olan Prens George, dedesiyle de sıkça vakit geçirerek hükümdarlığın püf noktalarını şimdiden zihnine kazıyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir